GRUDNIOWA MĘSKA MODLITWA RÓŻAŃCOWA

W parafii Św. Wacława na Starym Mieście  zebrali się radomscy mężczyźni aby wspólnie po raz czwarty  rozważać  tajemnice Różańca Świętego .Mszą Świętą o godz. 15:00 w dniu 01.12.2019 rozpoczęła się comiesięczna modlitwa różańcowa na której zebrało się ponad 160 mężczyzn.

Liturgii przewodniczył proboszcz tutejszej parafii Ks. Andrzej  Tuszyński wraz z Kapelanem rycerzy  Kolumba  Ks. Wiesławem Lenartowiczem oraz ks. Gabrielem Marciniakiem. Po Mszy Świętej zebrani wysłuchali świadectwa  wygłoszonego przez jednego z braci rycerzy, a następnie z modlitwą na ustach przemaszerowali pod świeżo odrestaurowaną zabytkową przydrożną kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, mieszczącą się u zbiegu ulic Limanowskiego i Przechodniej aby wspólnie modlić się na Różańcu . Podkreślając okres Adwentu bracia podczas modlitwy trzymali w rękach zapalone świece, które po zakończonej modlitwie ustawili pod kapliczką. Na zakończenie Ks. Wiesław podziękował wszystkim zebranym za wspólną modlitwę i zaprosił na kolejne . Tym razem będzie miało miejsce w parafii Św. Teresy na borkach 05.01.2019 r. o godz. 15:00.

 

Już dziś wszystkich Serdecznie zapraszamy wierząc, że grono modlących się mężczyzn będzie jeszcze większe ku czci Pani Różańcowej.

 

 

Z Braterskim Pozdrowieniem

Vivat Jezus !

Andrzej Kacak

 
Nasze inicjatywy

 

 

 

Bal charytatywny