„W mocy Bożego Ducha”

Mężczyźni z Radomia i okolic nocą pielgrzymowali do sanktuarium M.B. Pocieszenia w Starej Błotnicy.

 


Rycerze Kolumba rady 14004 działającej przy parafii M.B. Częstochowskiej w Radomiu już po raz 13 zorganizowali pielgrzymkę, która trwale wpisała się w radomski program formacyjny dla katolickich mężczyzn. 450 osobowa męska kolumna pokonała pieszo nocą z 15 na 16 czerwca odległość 26 km z naszego kościoła parafialnego do sanktuarium w Starej Błotnicy.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się w świątyni Apelem Jasnogórskim. Pielgrzymów przywitał i poprowadził na szlak Ks. Proboszcz Wiesław Lenartowicz Kapelan rady. Swoim pasterskim słowem pokrzepił i pobłogosławił  Ks. Biskup Adam Odzimek. To On 13 lat temu po raz pierwszy wyprowadził na szlak kilkudziesięciu mężczyzn. Po 13 latach liczną grupę pielgrzymujących mężczyzn wzmocniło 70 żołnierzy 62 Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu pod przewodnictwem Kapelana Ks. Gabriela Marciniaka.

Przez podjęty trud nocnego marszu, wsłuchani w treść konferencji formacyjnych przygotowanych przez duszpasterzy, przez wspólną modlitwę w tym szczególnym czasie mężczyźni dali świadectwo żywego Kościoła Chrystusowego. W swoich świadectwach wyrażali pewność że tylko w zjednoczeniu z Panem Bogiem można godnie iść drogą życia.

Tradycyjnie i w tym roku Rycerze Kolumba przygotowali dla pielgrzymów gorący posiłek z kuchni polowej , gorące napoje, zabezpieczenie logistyczne i medyczne oraz zapewnili autokarowy powrót do Radomia.

Poranna Msza Św. w sanktuarium M.B. Pocieszenia sprawowana  w  intencjach niesionych przez pielgrzymów zakończyła tegoroczną męską pielgrzymkę.

 

 

Drodzy Panowie, Bracia Pielgrzymi !!!

Dziękujemy Wam za liczny udział i męskie, budujące  świadectwo wiary.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku za rok.

 

 

 

 


Vivat Jezus !


Rycerze Kolumba rady 14004 w Radomiu.

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny