VIA MISERICORDIA

 

Oświęcim – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Łagiewniki

Rycerze Kolumba z Radomia wraz z małżonkami  w 23 osobowej grupie pielgrzymowali pieszo przez 4 dni od miejsca  potwornego ZŁA – oświęcimskiego obozu zagłady „Auschwitz- Birkenau”, do źródła MIŁOSIERDZIA - sanktuarium w Łagiewnikach.

 

Pod duchowym przewodnictwem  Kapelana rady 14004 Ks. Wiesława Lenartowicza pielgrzymi wędrowali w trudzie i modlitwie niosąc intencje własne i powierzone. Codzienna poranna Eucharystia  dawała siły na drogę a wieczorne katechezy Ks. Wiesława były jasnym drogowskazem.

Ogrom ZŁA , który przytłaczał nas zwiedzających muzeum oświęcimskie, na pielgrzymim szlaku  przemieniał się w nastroju wspólnej i osobistej  modlitwy w DOBRO. Doświadczaliśmy go w życzliwości i ofiarności od napotkanych ludzi oraz od Gospodarzy miejsc naszego pobytu.

W Wadowicach gościliśmy „ na Górce„  u  Ojców Karmelitów Bosych  odwiedzając przyklasztorne Sanktuarium Św. Józefa. W muzeum Domu Jana Pawła II mogliśmy przypomnieć sobie Jego życiową drogę do świętości. W Kalwarii Zebrzydowskiej przy Cudownym Obrazie M. B. Kalwaryjskiej modliliśmy się modlitwą różańcową i pieśnią Apelu Jasnogórskiego.   W Niedzielę Bożego Miłosierdzia uczestniczyliśmy wraz z rzeszą wiernych w  centralnej Mszy Św. na błoniach przed Bazyliką , którą celebrował i homilię wygłosił Metropolita Krakowski Abp. Marek Jędraszewski. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do sanktuarium M. B. Ostrobramskiej w Skarżysko -Kamiennej dziękując za wszystkie łaski otrzymane w czasie tej  pielgrzymki.

Via Misericordia uświadomiła pielgrzymującym odwieczną prawdę o człowieku; Człowieka odrzucającego  Boga opanowuje Osobowy ZŁY. Człowiek szukający i pragnący Boga obdarowany jest Jego nieograniczonym MIŁOSIERDZIEM.


 

 


Z braterskim pozdrowieniem

VIVAT JEZUS !

Andrzej Trzosek

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny