Rycerze Kolumba z Radomia wspierają Młodych jadących do Panamy.

22 stycznia 2019 roku rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Z diecezji radomskiej udaje się tam reprezentacja 82 młodych ludzi aby tam wspólnie modlić się i zamanifestować  przynależność do Kościoła.

Fundacja „Młodzi Radom” podjęła szereg inicjatyw w celu umożliwienia wyjazdu młodzieży z naszej diecezji na spotkanie z Papieżem Franciszkiem i rówieśnikami  z całego świata.

Do tych działań  włączyli się radomscy Rycerze Kolumba, którzy pomogli młodzieży w organizacji charytatywnego, kolędowego  koncertu Olgi Szomańskiej.

Olga Szomańska  z Mietkiem Szcześniakiem będą reprezentowali Polskę jako artyści w Panamie na Ś.D.M.

Artystka wystąpiła w dniu 22 grudnia w macierzystym kościele rady 14004 p.w. M.B. Częstochowskiej w Radomiu. W repertuarze koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje utworów z repertuaru Piotra Rubika. Pani Olga zachwyciła licznie zebranych w kościele Radomian przejmującym wykonaniem „Kolędy dla nieobecnych” .

Rycerze Kolumba podejmując zadanie rozpropagowania tego charytatywnego  koncertu, rozprowadzenia cegiełek i sprzedaży, wyjątkowej w aromacie i smaku, ziarnistej kawy „Suarez” z Panamy pozyskali kwotę 6 tys. złotych . Kwota ta wesprze finansowo młodzież udającą się w styczniu do Panamy .

 


Funkcjonariusze Rady 14004

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny