Już po raz dwunasty około trzystu mężczyzn w nocy z 23-24.06.2018r. wyruszyło na pątniczy szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Mimo kapryśnej pogody, wyruszyli przepełnieni modlitwą oraz ze śpiewem na ustach, niosąc swoje osobiste oraz powierzone intencje przed oblicze naszej Matki. Pielgrzymów powitał  ks. Wiełsaw Lenartowicz, kapelan Rycerzy Kolumba z Rady 14004 organizującej pielgrzymkę.

"To jest szczególny czas, szczególny czas dla żywego Kościoła, kiedy mężczyźni świadomi tego, że bez Boga nic uczynić nie możemy, przychodzą, aby się wspólnie modlić. Aby przez orędownictwo MB Pocieszenia powierzać wszystkie swoje sprawy, te radosne, jako dziękczynienia, ale i te wszystkie trudne, poplątane w naszej codzienności, z którymi nie zawsze potrafimy się uporać, które czasem wydają się krzyżem nie do uniesienia. Prosimy o światło Ducha Świętego, szczególnie w tym roku, o Ducha, który ma nas umacniać w wierze, który ma udoskonalać naszą modlitwę, abyśmy żyli w zjednoczeniu z Panem Bogiem" - powiedział ks. Lenartowicz.

 

 

 

Apel Jasnogórski rozpoczynający pielgrzymkę poprowadził  ks. bp. Henryk Tomasik , który także skierował swoje słowa do zebranych mężczyzn.-" Wyruszacie do sanktuarium Matki Bożej, aby tam polecać Panu Bogu własne sprawy, sprawy innych. Nie zapominajcie o swoich parafiach, o potrzebach diecezji i Kościoła. Na drogę pokoju i pomyślności niech was skieruje wszechmogący i miłosierny Pan, a Anioł Archanioł niech wam towarzyszy w drodze, abyście w pokoju, zdrowiu i z radością powrócili do swych domów. Niech będzie to czas wewnętrznej odnowy, duchowego odrodzenia i umocnienia" - powiedział  bp. Tomasik.

Pielgrzymi przemierzyli odległość blisko 26 kilometrów wspólnie modląc się, słuchając rozważań przygotowanych przez ojców duchownych oraz kontemplując w ciszy. Po drodze mieli kilka przystanków oraz jeden dłuższy odpoczynek, gdzie czekał na nich gorący posiłek przygotowany przez braci Rycerzy Kolumba z Rady 14004.

Pielgrzymka zakończyła się o godz. 6.00 mszą św. w Bazylice Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Po mszy autokary zabrały pątników w drogę powrotną.

Na ręce wszystkich braci pielgrzymów składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i już dziś zapraszamy na XIII pielgrzymkę która odbędzie się już za rok !

Szczególne podziękowania składamy na ręce braci Rycerzy z Rady 14004 oraz wszystkich którzy przyczynili się do zorganizowania Pielgrzymki.  Bóg Zapłać!

 

 

 


Z Braterskim Pozdrowieniem

Vivat Jezus !!!

Rycerze Kolumba Rady 14004

 

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny