Nagroda Viventi Caritate 2017 dla Rycerzy Kolumba w Polsce !

Dnia 18 października 2017 roku w Radomskiej katedrze została odprawiona  Msza Święta w intencji Św. P. księdza biskupa Jana Chrapka w 16 rocznicę tragicznej śmierci. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Henryk Tomasik. Uczestnikami liturgii byli również brat Ks.   Biskupa - Marek oraz Jego siostra Barbara ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła.

Po mszy świętej ks. biskup Henryk Tomasik ogłosił laureata tegorocznej nagrody Viventi Caritate,  którym zostali Rycerze Kolumba w Polsce. Nagrodę z rąk ks. biskupa odebrali byli delegaci stanowi: brat Krzysztof Orzechowski oraz brat Andrzej Anasiak . W imieniu wszystkich Rycerzy Kolumba brat Andrzej Anasiak  okazał wdzięczność za wyróżnienie w słowach;

"Ekscelencjo księże biskupie, czcigodni księża, zacna kapituło, szanowni państwo. Biskup Jan Chrapek przykładem swojego życia zarówno w czynie jak i w tym, czego nauczał wielokrotnie mówił o tym, że miłosierdzie jest w zasięgu każdego, biednego i bogatego. A tam gdzie jest bogactwo, miłosierdzie jest obowiązkiem a nie tylko przywilejem. To wielki zaszczyt, że możemy dzisiaj odebrać tę nagrodę. Robię to w imieniu pięciu tysięcy mężczyzn i naszych rodzin w stu radach lokalnych działających od 2006 roku na terenie Polski. I z dumą mogę powiedzieć, że każdego dnia dokonuje się mały cud miłosierdzia za naszą przyczyną, przede wszystkim przez to, że bardzo mocno chcemy aktywizować społeczności lokalne, to czego uczył nas biskup Jan, by robić dobre rzeczy tam, gdzie jesteśmy na co dzień dla tych, których mamy wokół siebie, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. I tak się też złożyło, że od stu trzydziestu pięciu lat Rycerze Kolumba w swojej działalności przede wszystkim działają w obszarze lokalnym społeczności swojej parafii wspierając księdza proboszcza, wspierając parafian, dbając o rodziny a przez to wpierając także młodzież i mając w pamięci szacunku życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego też chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim Rycerzom naszym sympatykom, przyjaciołom, którzy pomagają nam w realizacji tych dzieł, które podejmujemy. Dzieje się to także dzięki temu, że mamy wspaniałe oparcie w naszych kapelanach, którzy wspierają nas i to co na co dzień robimy, jakieś proste rzeczy wspierają formacją mężczyzn ale i także naszych rodzin. Jeszcze raz ekscelencjo, zacna kapituło składam serdeczne podziękowania w imieniu wszystkich Rycerzy Kolumba w Polsce - Vivat Jezus ! "  

Nagroda Viventi Caritate (Żyjącemu Miłością) jest nagrodą Funduszu im. bp. Jana Chrapka, przyznawaną osobom, grupom osób, instytucjom za wybitną działalność na polu charytatywnym, społecznym i kulturalnym.

"Ścieżka, po której nikt nie chodzi zarasta trawą, dlatego trzeba się spieszyć, iść ścieżkami życia z miłością by nie zarosły trawą zapomnienia i obojętności"

                                                                                                                                                                                                             ks. biskup Jan Chrapek

 

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny