Zacne Siostry  Zacni Bracia

Wspaniałe świadectwo wiary blisko sześciuset kobiet.

II Nocna Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium M. B. Pocieszenia w Starej Błotnicy była wspaniałą manifestacją wiary jaką dały nasze siostry. Ponosząc nocny trud pielgrzymowania w skupieniu, z modlitwą i śpiewem na ustach, w radości serca, idąc, głosiły hasło zaproponowane przez Rycerzy Kolumba z naszej Rady 14004 "Idźcie i głoście".

Pod duchowym przewodnictwem Kapelana Rycerzy Kolumba ks. kan. Wiesława Lenartowicza, kobiety wyruszyły na pielgrzymi szlak po wspólnej modlitwie w Apelu Jasnogórskim o godz. 21,00. W trakcie apelu wszyscy zgromadzeni w naszym kościele  wysłuchali ekspresyjnego świadectwa swojego nawrócenia znanej aktorki - Patrycji Hurlak. Autorka książki " Nawrócona Wiedźma", opowiedziała o swoim doświadczeniu z czarną magią, o drodze do nawrócenia i miłości Jezusa.

Po apelu pątniczki wyruszyły do swojej duchowej matki. Wyruszyły z wieloma intencjami - za swoich bliskich, za siebie, z prośbami i z podziękowaniami. Wyruszyły w pielgrzymi szlak mając do przejścia 26 km. Po drodze cztery przystanki. Drugi to Taczów z możliwością nocnego zwiedzania kompleksu muzealno - rekreacyjnego w skład którego wchodzi - pomnik "Spotkanie u Powały" oraz wyjątkowo odsłanianą w nocy dla pielgrzymów, replikę obrazu - "Bitwa pod Grunwaldem" a przy kaplicy oddały hołd Matce Bożej śpiewając staropolską pieśń "Bogurodzica". Taczów to również miejsce do dłuższego odpoczynku, podczas którego nasi bracia serwują uczestnikom gorące danie. W tym roku Rycerze Kolumba serwowali "rycerską grochówkę" z kuchni polowej.

Zdjęcia  RT

Świt, mgły nad Radomką oraz wschodzące słonce z zapachem traw i ziół to mocne wrażenia estetyczne, które zostaną na długo w pamięci. Rozśpiewany korowód prowadzony w śpiewie z akompaniamentem gitar przez brawurowy, dziewczęcy zespół budził uśpionych mieszkańców, którzy z zadziwieniem pozdrawiali wyjątkowo liczną pielgrzymkę.

Rano kolumna pielgrzymia dotarła do błotnickiego sanktuarium M.B. Pocieszenia witana przez kustosza sanktuarium i proboszcza tutejszej parafii o. Andrzeja Kusterę oraz posługujących tu ojców Paulinów. We mszy św. celebrans ks. Wiesław Lenartowicz polecił Matce Bożej pielgrzymujące Kobiety i ich przyniesione intencje.

Podstawione autokary przewiozły zmęczone lecz szczęśliwe pątniczki do Radomia.

W osobistych refleksjach uczestniczki podkreślały, że taka forma pielgrzymowania, dała im możliwość osobistego powierzenia się Matce Bożej, przedstawienia osobistych intencji i podziękowań ale także doświadczenia wspólnoty Kościoła. Potwierdzały, że trud pielgrzymi bardzo zbliżał wszystkie kobiety gdyż niosły ze sobą we wspólnej doli podobne intencje i troski.

Wiele pań dziękowało i nam Rycerzom Kolumba za organizację tej pielgrzymki. Dziękowało kapelanom za opiekę duchową podczas jej trwania. A my Rycerze Kolumba z Rady 14004 jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy Wam pomóc w szczęśliwym dojściu do Matki Bożej. Bardzo dziękujemy za tak liczne uczestnictwo. 

Zapraszamy za rok !!!

Vivat Jezus

Funkcjonariusze rady 14004  Rycerzy Kolumba w Radomiu

 

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny