W sobotę 25 marca 2017r. nasza diecezja radomska obchodziła 25 rocznicę powstania.

   Kulminacyjną częścią uroczystości była sprawowana o godz 11,00 koncelebrowana msza św. przez kilkudziesięciu kapłanów z diecezji radomskiej, księży biskupów - Henryka Tomasika i Piotra Turzyńskiego - Rycerza Kolumba radomskiej Rady katedralnej, pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego ks. abp Wacława Depo. W homilii ks. abp odniósł się do wartości chrześcijańskich jakie utraciła Europa rozwijając kulturę wykluczającą Boga a jego istnienie uznając za niemożliwe do udowodnienia. Wierni usłyszeli również odniesienie do przeżywanej w tym dniu uroczystości Zwiastowania Pańskiego i uwagi na postawę dzisiejszego człowieka w porównaniu do wartości ludzkiego życia. Bóg sam stał się dla nas człowiekiem za pośrednictwem Maryi a przecież Maryja mogła odpowiedzieć  - nie, dziękuję, wybierz kogoś innego tak jak to czyni dzisiaj wielu ludzi. Jednak Ona odpowiada - "Niech mi się stanie według Twego słowa".

Zdjęcia ks. Zbigniew Niemirski, ks. Stanisław Piekielnik - zapraszam do galerii - RT

   W uroczystości gościli również przedstawiciele sejmu i senatu R.P., władze samorządowe miasta Radomia, wiele stowarzyszeń katolickich, delegacje z parafii diecezji radomskiej i wielu mieszkańców Radomia. Wśród nich liczną grupę stanowili Rycerze Kolumba z diecezji Radomskiej. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy radomskiej Rady 15216. Bracia stopnia patriotycznego byli obecni w strojach galowych a pozostali rycerze w szarfach.

   Rocznicowa Eucharystia zainaugurowała Jerycho Różańcowe Diecezji Radomskiej, wielką modlitwę adoracyjno - wynagradzającą. Przedstawiciele dekanatów, zgromadzeń zakonnych i szpitali otrzymali świece i różańce, które w Fatimie poświęcił bp Henryk Tomasik. Jerychu Różańcowemu w niektórych parafiach będzie towarzyszyła peregrynacja Monstrancji Fatimskiej, która jest darem przygotowanym przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia.

   Na koniec ordynariusz radomski dokonał aktu zawierzenia Matce Bożej nasze rodziny, rodziców, władze państwowe i samorządowe, księży, grupy apostolskie, środowiska naukowe i szkolne oraz pracowników administracji, robotników, rolników, służbę zdrowia, jak również bezrobotnych.

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny