Relacja z IV balu charytatywnego

 

 

       W dniu 4 lutego 2012 roku odbył się kolejny już bal charytatywny organizowany przez Radomskie Rady Zakonu Rycerzy Kolumba.

Bal jak w latach poprzednich był organizowany w hotelu Aviator. Patronat honorowy nad balem objęli jego ekscelencja ks. biskup Henryk Tomasik oraz prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Hasłem przewodnim balu był cytat błogosławionego Jana Pawła II "Bądźcie ludźmi wielkiego serca! Bądźcie wrażliwi na potrzeby wszystkich waszych dzieci, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących".

Dochód z balu w wysokości 26 tys. złotych został przeznaczony na wsparcie akcji "Łuczniki dla Afryki" oraz dzieła charytatywnego "Adopcja serc". Zaangażowanie z naszej strony może zmienić życie wielu młodym afrykańskim chrześcijanom, a jedna maszyna do szycia  da utrzymanie całej afrykańskiej rodzinie.

W balu wzięły udział 72 osoby. Zabawa  tradycyjnie rozpoczęła  się polonezem tańczonym przez wszystkich uczestników. Swoją obecnością bal uświetnili
ks. biskup Henryk Tomasik, delegat stanowy Krzysztof Orzechowski, sekretarz miasta Rafał Czajkowski i misjonarka- siostra Anna Maria, która od 30 lat pracuje w Afryce.

Chcemy podziękować wszystkim darczyńcom, od których otrzymaliśmy cenne przedmioty, Braciom, którzy pomogli w organizacji balu, a także tym Rycerzom, którzy wraz ze swoimi małżonkami wzięli w nim udział.

Fotografie z Balu znajdują się w zakładce Galeria.

 

 

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny