RELACJA Z V BALU CHARYTATYWNEGO 2012/2013

Radomska Rada Zakonu  Rycerzy Kolumba nr 14004 im. Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski informuje, że Sylwestrowy Bal Charytatywny, który odbył się 31.12.2012 r. w Hotelu Wasik w Krogulczej  zakończył się dużym sukcesem. Dzięki pomocy osób prywatnych i instytucji oraz aktywnym udziale uczestników: wsparciu finansowemu, wykupieniu zaproszenia, „cegiełek dobra”  czy aktywnym uczestnictwie w Aukcji możemy wesprzeć dzieci korzystające z zajęć socjoterapeutycznych świetlic Caritas w Radomiu.  Otwartość Serc ludzi dobrej woli pozwoliła nam zebrać kwotę przekraczającą 12 000 zł.  Fundusze te zostaną przekazane i wspomogą działalność świetlic środowiskowych Caritas w naszym mieście.  To już V bal charytatywny organizowany przez Rycerzy Kolumba w Radomiu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że organizowanie takich zadań ma sens zarówno dla uczestników, organizatorów i beneficjentów tych inicjatyw. Mamy świadomość, że w trudnym ekonomicznie czasie dzielenie się dobrem wymaga jeszcze więcej determinacji i poświecenia, dlatego szczególnie jesteśmy wdzięczni uczestnikom balu oraz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

          Jak zawsze bal rozpoczęło powitanie wszystkich uczestników przez organizatorów, wspólne zdjęcie oraz polonez prowadzony przez Danutę i Krzysztofa Orzechowskich. O atrakcyjność balu zadbał profesjonalny Wodzirej, który z dużym sukcesem angażował uczestników do wspólnej zabawy

         O północy życzenia wszystkim uczestnikom złożył Prezydent Ryszard Fałek, wspólnie zaśpiewana kolęda wprowadziła nas w nastrój noworocznych życzeń i wzajemnych życzliwości, zakończony wspólnym tańcem „świetlistego” walca. W atmosferze radosnego świętowania bal trwał do wczesnych godzin porannych.

 

 Zapraszamy do relacji fotograficznej w naszej galerii.

 

Delegat Rejonowy  DD2                            

Jan Malik                                        

 

 

 

Relacja z IV balu charytatywnego

 

 

       W dniu 4 lutego 2012 roku odbył się kolejny już bal charytatywny organizowany przez Radomskie Rady Zakonu Rycerzy Kolumba.

Bal jak w latach poprzednich był organizowany w hotelu Aviator. Patronat honorowy nad balem objęli jego ekscelencja ks. biskup Henryk Tomasik oraz prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Hasłem przewodnim balu był cytat błogosławionego Jana Pawła II "Bądźcie ludźmi wielkiego serca! Bądźcie wrażliwi na potrzeby wszystkich waszych dzieci, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących".

Dochód z balu w wysokości 26 tys. złotych został przeznaczony na wsparcie akcji "Łuczniki dla Afryki" oraz dzieła charytatywnego "Adopcja serc". Zaangażowanie z naszej strony może zmienić życie wielu młodym afrykańskim chrześcijanom, a jedna maszyna do szycia  da utrzymanie całej afrykańskiej rodzinie.

W balu wzięły udział 72 osoby. Zabawa  tradycyjnie rozpoczęła  się polonezem tańczonym przez wszystkich uczestników. Swoją obecnością bal uświetnili
ks. biskup Henryk Tomasik, delegat stanowy Krzysztof Orzechowski, sekretarz miasta Rafał Czajkowski i misjonarka- siostra Anna Maria, która od 30 lat pracuje w Afryce.

Chcemy podziękować wszystkim darczyńcom, od których otrzymaliśmy cenne przedmioty, Braciom, którzy pomogli w organizacji balu, a także tym Rycerzom, którzy wraz ze swoimi małżonkami wzięli w nim udział.

Fotografie z Balu znajdują się w zakładce Galeria.

 

 

 

Filmowa relacja z IV Balu Charytatywnego

Polecamy filmową relację przygotowaną przez Telewizję Dami z IV Balu Charytatywnego zorganizowanego przez radomskich Rycerzy Kolumba. Fotorelacja znajduje się w zakładce "Galeria".

 

 

RELACJA Z III BALU CHARYTATYWNEGO


W dniu 29 stycznia 2011 roku odbył się kolejny już bal charytatywny organizowany przez:

Radomską Radę Rycerzy Kolumba nr 14004.

Bal jak w latach poprzednich zorganizowaliśmy w hotelu Aviator. Patronat honorowy nad balem objęli:

jego ekscelencja ks. Biskup Henryk Tomasik oraz prezydent Radomia Pan Andrzej Kosztowniak,

którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Hasłem przewodnim Balu był cytat ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

„LUDZIE MÓWIĄ "CZAS TO PIENIĄDZ". JA MÓWIĘ - "CZAS TO MIŁOŚĆ". 

Ks. Prymas jest patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu. To właśnie na potrzeby tej placówki został przeznaczony dochód z Balu. Wspólnie z dyrekcją ośrodka zostało uzgodnione, że pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń do powstającego na terenie placówki ogrodu rehabilitacyjno-rekreacyjnego.

Więcej…

 
Nasze inicjatywy
Bal charytatywny